Асен Павлов
Арт Директор, Главен Хореограф и продуцент
Асен Павлов завършва Национално училище за танцово изкуство с отличие и най-високи постижения. От 1990 до 1992 танцува в "Ансамбъл на строителни войски - София" и формация "Полиданс" с хореограф Анатолий Клочков. От 1992 г. до 1999 г. е прима солист в Националния ансамбъл на България - Филип Кутев". През 1993 г. създава един от първите частни ансамбли в България - "ЧИНАРИ". През 2000 г. завършва Академия за музикално, танцово и изобразително изкуство гр. Пловдив със специалност "Хореографска режисура" - магистърска степен. От 1995 г. е преподавател в Националното училище за танцово изкуство - София. През 1995 г. основава ДТА "ЧИНАРЧЕ". Снима главна роля във филма "Авантюрата Хамлет" с режисор Грек Роудж и продуцент Станислав Семерджиев. Главен художествен ръководител и хореограф на ансамбъл "Гоце Делчев" София. Участва като хореограф на телевизионната поредица "Сите Българи Заедно". Хореограф и солист на спектакъла "Орфей и Евридика" Главен Хореограф и солист в Американо-Българската продукция "Свят от емоции" и "Булгерия се артистика" с продуценти Рекс Бърдет и Янка Дочева". Главен художествен ръководител на специалност "Български танци" в Национално училище за танцово изкуство - София. Водещ в телевизионните предавания на Българската Национална телевизия "Български уроци" и "Надиграй ме". Дългогодишен хореограф и постановчик на фестивала "Пирин Фолк - Сандански". Хореограф и режисьор на спектаклите "Четвъртото измерение", "Друмища български","Магията на танца", "Картините на майстора", "Възрожденски разкази", "Балкански табор", "Легенда за мистичната златна маска" и мегаспектакъла "Болярите на танца", музикално-танцовите спектакли "Траките" и "Ние българите". Носител на златен медал от F.E.C.C. с президент Хенк Фердинанд Ван Дер Кроон. Носител на "Златна книга" за принос към Българската култура". Носител на "Сребърна лира" от Съюза на музикалните и танцови дейци. През 2015 година, Асен Павлов и Ансамбъл "Чинари" бяха наградени от Съюза на артистите в България с "ИКАР 2015", за спектакъла "Траките". Носител на "Кристална лира" за 2016 година за спектакъла "Ние българите".
Костадин Генчев
Музикален модератор и диригент
Костадин Генчев - Носител е на наградите „АСКЕЕР” 2005 за театрална музика с група „БУЛГАРА” и на Втора награда от Националния конкурс за написване на симфонично произведение в неравноделни ритми „7/8” 2016.
Роден е през 1969 в гр. Габрово. На 10-годишна възраст започва да свири на кавал, а през 1988 завършва Средното музикално училище „Филип Кутев” в Котел.
През 2016 се дипломира в НМА “Проф.Панчо Владигеров”,със специалност “Композиция”,в класа на проф.Красимир Тасков.
Кариерата му като оркестрант в различни фолклорни формации започва през 1990 в Ансамбъла за народни песни и танци Сливен. Работи за кратко в Националния фолклорен ансамбъл „Филип Кутев”, а от 1993 година насам е солист – оркестрант, композитор и аранжор в Оркестъра за народна музика на Българското национално радио. От тогава до момент К. Генчев е автор на над 800 аранжимента на народни песни и над 100 инструментални пиеси, написани специално за този състав на БНР.
Като оркестрант работи в инструменталната група към хора „Мистерията на българските гласове” и пътува заедно с тях, участвайки в стотици концерти в Европа, Азия и Латинска Америка от Бразилия до Хон Конг.
Освен с БНР и „Мистерията на българските гласове”, кариерата на Костадин Генчев е свързана и с най-големите и интересни новаторски проекти на българската етно сцена. Неговият първи проект през 1995 е заснет от БНТ в едноименния филм „Пътуване през съня”. През 1998 БНТ отново заснема филм с песни и инструментални творби в аранжименти на Костадин Генчев: „На младост биват полуди”.
През същата година започва успешното му сътрудничество, продължаващо и днес, с
Николай Иванов от група „ОМ” в многобройни концерти и записи на филмова музика.
През 2002 Костадин Генчев и Кирил Добрев основават група „БУЛГАРА” – едно изключително явление на етно сцената ни. „БУЛГАРА” изнася концерти в страната и чужбина и участва във всички български етно-джаз фестивали като „Аполония”, Банско джаз фест, Джаз фест-Смолян; София джаз пик; Пловдивски джаз вечери и други.
През 2005 „БУЛГАРА” печелят наградата „Аскеер” за музика към театралната постановка „Дивите” на актьора и режисьор Георги Къркеланов.
През 2006 издават първия си албум „Меча сватба”, а през 2013 в чест на 10-годишнината от основаването на групата – втория си албум „Булгара на живо”.
Постоянният интерес на Костадин Генчев към етно музиката в нейните най-нови форми го вдъхновява за неговия втори етно проект в сътрудничество с Димитър Христов – инструменталният квартет „ДИВА РЕКА” се появява на бял свят през 2008, за да сътворява акустична музика въз основа на българския фолклор. „ДИВА РЕКА” изнася многобройни концерти в Австрия, Германия и Унгария. През 2010 издават и свой албум, наречен просто „ДИВА РЕКА”.
Успешното и плодотворно сътрудничество на Костадин Генчев с Кирил Добрев не е само в рамките на етно проекта „БУЛГАРА”, но и в музиката към телевизионни филми и фолклорни спектакли. През 2006 двамата пишат музиката към филма „Отвъд чертата”, по поръчка на БНТ. А през 2009 - музиката за спектакъла на ансамбъл „Чинари” „Магията на танца”, представен в препълнената зала 1 на НДК в София.
Няколко години по-късно К. Генчев пише самостоятелно музика за друг спектакъл на „Чинари”: „Болярите на танца” (2013). През същата година пише и фолклорната част от музиката за спектакъла на Нешка Робева (Нешънъл Арт) „МИСТЕРИЯТА ЕНЬОВДЕН”.
Костадин Генчев пише музика и обработки на български народни песни за различни фолклорни формации – особено известни за неговите творби, написани за „ЕВА квартет”. Като кавалджия той участва и в записите на диска им „Арката” (2012) с Ектор Зазу.
К.Генчев пише и музика за Северняшки ансамбъл за народни песни и танци - Плевен,
за Тракийски ансамбъл за народни песни и танци - Ямбол, формацията за народни танци „Етноритъм” – Пловдив и др.
Има трайни интереси в областта на филмовата музика и като солист – оркестрант: многократно работи в записи на филмовата музика на композитора Алекс Нушев, както и в редица европейски продукции, записващи музиката си със Симфоничния оркестър на БНР.
В творческата биография на Костадин Генчев има и редица международни етно проекти. През 2000 той участва във френския проект „Одисей”, в който заедно творят музиканти от Франция, Унгария, Македония и Ирландия.
С Ирландия го свързва и работата му с певицата Мелани О’Райли (Melany O’Raily), с която заедно търсят симбиозата между българската и келтската музика.
К. Генчев работи и с френския музикант от „Одисей” Антоан Симони във формацията „Б-проект”. Правят серия турнета във Франция и звукозаписна сесия за компакт диск.
Костадин Генчев е чест гост – музикант (кавал ),в записите на песни на редица поп изпълнители и етно проекти.
Особено важно и успешно е присъствието му като кавалджия, композитор и аранжор в етно проект „БЕЛОНОГА”(на съпругата му Гергана Димитрова-певица в хор “Мистерията на българските гласове “и “Ева квартет”) и първия им албум „През очите на слънцето” 2013.
Костадин Генчев е музикален ментор и композитор на телевизионното предаване “Надиграй ме” по БНТ,вече седем сезона .
Дискография
2006 „Меча сватба” (Кукер мюзик) група Булгара
2010 „Дива река” (Гега) група Дива Река
2012 „Арката” (Елен Мюзик) Ева Квартет с Хектор Зазу / участие
2013 „Булгара на живо” група Булгара
2013 „През очите на слънцето” (Елен мюзик) етно проект „Белонога”